1. Strona główna
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Blog
  6. /
  7. Copywriter Białystok – wtyczka...

copywriter Białystok

O czym napisać tekst? Jakie słowa kluczowe w nim wykorzystać? Nad tym zastanawia się każdy copywriter, realizujący zlecenie np. na przygotowanie cyklu artykułów na bloga swojego klienta. Z pomocą przychodzi wtedy sieć, współtworzona przez programistów, którzy chętnie dzielą się swoim kodem, wspierając twórców w przygotowywaniu atrakcyjnych (nie tylko pod kątem czytelniczym) treści. Jednym z takich narzędzi jest wtyczka SEOQuake, którą znaleźć możemy pod tym linkiem:

https://www.seoquake.com/index.html

Wtyczkę możemy zainstalować w przeglądarce Google Chrome, Operze, FireFoxie i Microsoft Edge. Dzięki niej możemy między innymi przeprowadzić błyskawiczny audyt SEO na stronie, sprawdzić linki wewnętrzne i zewnętrzne, porównać domeny i adresy URL w czasie rzeczywistym oraz wyeksportować wszystkie dane do pliku.

SEOQuake i optymalizacja

„Sprawdź stan SEO swojej strony internetowej, korzystając z funkcji diagnostyki w czasie rzeczywistym, która pomaga identyfikować i naprawiać różne problemy związane z optymalizacją, które występują w nowoczesnych wyszukiwarkach” – piszą twórcy wtyczki SEOQuake, zachęcając również do tego, by dzięki SEOQuake uzyskiwać szczegółowy i ustrukturyzowany raport dotyczący wszystkich słów kluczowych znalezionych na stronie oraz wizualizować dane w chmurze słów kluczowych i zawężać wyszukiwanie za pomocą zaawansowanych filtrów. Dlatego trzeba przyznać, że całość wygląda naprawdę przekonująco i całkiem dobrze działa.

Tutorial SEOQuake

Oto krótki tutorial, zapoznający nas z funkcjonowaniem wtyczki SEO:

SEOQuake i SEMrush

SEOQuake umożliwia przede wszystkim wyświetlanie danych dotyczących domen i stron docelowych, w tym indeksu Google, rankingu Alexa, danych rankingu SEMrush, polubień na Facebooku i wielu innych. Metryki są dostępne do wyświetlania bezpośrednio z SERP, dzięki czemu można dowiedzieć się, jak wyświetlana jest każda domena i w jakich relacje wchodzi z innymi witrynami. Jej twórcy dodają:

„SEOquake zapewnia szybki i łatwy dostęp do danych analitycznych na dowolnej stronie. Korzystając z paska SEO, możesz przejść do witryny i jednym kliknięciem otrzymać dane specyficzne dla tej strony docelowej. Nakładka SERP zapełni wyniki danymi specyficznymi dla każdego wyszukiwania, eliminując zgadywanie i wysiłek. Audyt SEO przeprowadzi audyt dowolnej strony docelowej i poinformuje Cię o wszelkich znalezionych problemach technicznych.

Poznaj taktyki nawigacji

Raport gęstości słów kluczowych podzieli strony docelowe według słów kluczowych i może pomóc w ujawnieniu docelowych słów kluczowych konkurencji według strony docelowej. Raporty dotyczące linków wewnętrznych i zewnętrznych pomogą w znalezieniu linków znajdujących się na danej stronie docelowej, co może ujawnić taktyki nawigacji, a także możliwe partnerstwa stosowane przez konkurencję”.

Reasumując: SEOQuke to plugin, dzięki któremu praca copywritera nie musi być skomplikowana. Osoby zajmujące się pisaniem otrzymują dzięki niemu coś, co sprawia, że wyszukiwarka internetowa staje się narzędziem wspierającym działania SEO.

Poszukujesz dobrego copywritera? Skontaktuj się ze Studiem DS Info: kontakt

Więcej tekstów: blog

copywriter Białystok